MYNTALBUM, mest Sverige, 1800-1900-tal. Silvervikten tot ca 1500 gram.
Ca 120 st 1 kronor 1880-tal till 1967. Ca 25 st 2 kronor 1880-tal till 1950-tal. 8 st minnesmynt, bla 3 st Sveriges riksdag 1435-1935. Diverse utländska mynt samt svenska kopparmynt medföljer.
Slitage, ej examinerade ur albumet.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.