SCHÄSLONG, rokokostil, sent 1800-tal.

Djuphäftad klädsel av röd sammet. Profilerad stomme av valnöt. Svängd rygg. Längd 180 cm. Djup 70 cm. Höjd 90 cm.

Slitage. Repor. Tyg med slitage. Någon löd knapp.

Utropspris
2 000 SEK