BOKPARTI STOCKHOLMIANA, 4 vol, bla "Stockholm förr och nu" 2 exemplar, av J. Mankell, Stockholm1877.

Även "Kongl. Djurgården, historisk statistik" av J.P. Tollstorp, Stockholm 1844, "Stockholms minnesstoder" av L.A. Weser, Stockholm 1855. Olika typer av bokband.

Slitage, två band med ställvisa skador, ej genomgångna.

Proveniens

Bla enligt namnstämpel: Prins August av Sverige.

Utropspris
1 500 SEK