BROSCHER 3 st SAMT ARMLÄNK, guld mest 18K, sekelskiftet 1900 till 1900-talets andra hälft. Tot ca 16 g.
Två avlånga broscher med pärla resp pärla och rosenstenar, rund brosch med pärlor och turkoser. Armlänk med guldstavar mellan pärlor och turkoser, l 19.
Slitage, den runda broschen med några återlimmade pärlor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.