Örhängen, ett par, hästskoform med dekor och kläpp, längd ca4cm, skruv, John Petterson, Stockholm, (verksam 1874-1905). Hänge oval med tre kläppar, längd ca5cm, GD&C, Malmö, 1876. Hänge, filigran, ärtlänk, tre kläppar, längd ca5,5cm, ej stämplat.
Slitage. Enstaka bucklor.