FICKUR OCH KLOCKKEDJA, herr, savonettur 14k resp 18k guld. Tidigt 1900-tal. Vikt ca 114g resp 25g.

Liten sekundvisare, innerboett guld, bygel i guld, plexiglas, diameter 53 mm. Klockkedja, doserad Pansarlänk, längd 28cm. Etui medföljer.

Slitage. Repor vid flik. Minutvisaren lös. Urtavla med smärre nagg på liten sekudvisare. Ej funktionstestad. Gåvogravyr. Kedja med slitage. Löst glas.

Utropspris
7 000 SEK