"Marc Chagall Le Plafond De L'Opera De Paris" av André Sauret, Monte Carlo. 1965. Original litografi "Le Plafond De L'Opera De Paris"av Marc Chagall
"Marc Chagall "The Ballet"av Jacques Lassaigne, Tudor Publishing Co, 1969, New York. Original litografi av Marc Chagall.
"Chagall" av André Pieyre de Mandiargues. Original litografi "Den gröna floden"1974.
Ej genomgånget. Mindre slitage.