MINIATYRKALENDER OCH BERLOCKER, 1+2 delar, bla förgyllt silver och guld. Bla John Petterson, Stockholm, 1899.
Miniatyrkalender i form av hänge, röd emalj, datering 1900, runskrift, längd ca3cm, John Petterson, Stockholm, 1899. 2 berlocker en gulmetall med kompass och en 18k guld, öppningsbar, glas, diameter ca1,5cm.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.