MATTA Old Pakistan sannolikt, 344,5x231 cm.

Ljust kamelhårsfärgad botten med polykromt rand-, medaljong- och blommönster. Brunröd huvudbård med stiliserade blommor och blad.

Ställvis hårt slitage, fläckar.

Proveniens

Lilla Bukowskis Mars-2008, nr 706.

Utropspris
6 000 SEK