Allmoge
391619

HÄNGHÖRNSKÅP, allmoge, Norge, 1800-talets mitt.

Målat. Fredrik J Havold 1851. Dörr med bakomliggande hyllplan. Lucka i sarg. Bredd 87. Djup 57. Höjd 183 cm. Nyckel finns.

Möjligen senare krön. Lös krönbit medföljer. Repor och märken. Listdekor lös samt mindre bit saknas på dörr.

Utropspris
6 000 SEK