MÄRKEN, 62 st, läder och tyg, United States Air Force, 1900-tal.

53 märken i tyg med emblem för USA:s olika flygvapen, merparten av modern tillverkning. 9 större märken i läder och tyg med emblem för olika enheter, t.ex Hells Angels och Flying Tigers, troligen från tiden kring andra världskriget. Att fästa på flygarjackor. Samtliga fasttejpade/monterade på kartongblad.

Slitage, fläckar. Flertal med skador från tidigare montering.

Utropspris
5 000 SEK