Smycken
387532

ARMRINGAR, 3 st, silver, Taidehopea, Åbo 1959, Kultaseppä Ailio, Jyväskylä 1966, E. Granit&Co, Helsingfors 1968.

Längd 16,5 - 19,5 cm. Rökkkvarts, rosenkvarts och spektrolit.

Bruksslitage, smärre skador.

Utropspris
150 EUR