ARMBANDSUR, herr, 2st, stål, Eterna Matic, och Tegrov, 1940/50-tal.

Manuella. Eterna-Matic, index med romber och arabiska siffror 12 o 6, diameter 35mm, svart läderband. Tegrov, urtavla märkt waterproof, schockproof, antimagnetic, silverfärgad urtavla, guldfärgat index med arabiska siffror varannan, diameter 36mm.

Slitage. Repor. Eterna med anlöpning på urtavla och visare. Tegrov med anlöpning på urtavla.

Utropspris
1 500 SEK