ARMBANDSUR, 2 st, 18 samt 14k guld, IWC International Watch Company samt Orator, omkring 1900-talets mitt samt 1920-tal.

IWC International Watch Company, dam, 18k guld, manuell, guldfärgad urtavla, index i form av arabiska siffror, diameter 20 mm.
Orator, 14k guld, manuell, index med romerska siffor i guld, liten sekundvisare, 39 x 25 mm.

Orator ur utan glas, kraftigt skadad urtavla, gravyr. IWC ur med anlöpningar, slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK