Smycken
381111

HÄNGE, 14k vitguld med hjärtslipad och 4 briljantslipade gula diamanter, tot ca 1.14 ct, 1900-talets slut. Vikt 2 g.

Hjärtslipad diamant ca 0.5 ct, briljantslipade diamanter ca 0.16 vardera, utländska stämplar. Hängets höjd 3,5 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
8 000 SEK