Smycken
378089

BROSCHER, 3 st, guld 14K, en daterad 1799.

En med fyrklöver bakom glas, de andra med månsten resp. citrin.
Längd 1,9 - 2,4 cm

Sannolikt omgjorda. Ett senare lås ej guld, lagningar, gravyr.

Utropspris
300 EUR