Förgylld mässing. Tympanonformat krön. Rund glasad urtavla, flankerad av kolonner. Sidor med dekor av blomsterurnor. På träsockel. Höjd 29(33 inklusive sockel). Nyckel finns.
Slitage, repor. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.