Silver: Signerade Conr Karlsson, Norrköping och Invar, vitemaljerade urtavlor med svarta siffror och sekundvisare. Diameter 35 och 53 mm. Metall: Illinois Watch Co. Diameter 61 mm.
Ej funktionstestade. Bruksslitage. En med skada på urtavlan. Bucklor.