BÖCKER, 2 st, "Rural economy of Glocestershire...", I-II, av Mr Marshall, London 1789.

Första volymen med utvikbar karta. Troligen samtida helfranska skinnband med rött titelfält.

Slitage, ej genomgångna.

Proveniens

Vapenprytt exlibris: Seton of Ekolsund.

Utropspris
2 500 SEK