SKRIVBORD, sk damskrivbord, sekelskifte 1800/1900-tal.

Vitmålad. två lådor i sargen. Skiva med uppsats i form av gallerkant och fack. Svarvade ben. Längd 82, bredd 54. höjd 101 cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken. Nyckel finns.

Utropspris
2 500 SEK