Smycken
376168

HÄNGSMYCKEN, 2 st samt ÖRHÄNGEN, brons, Kalevala Koru. 1900-talets slut.

Hänge "Kuutar", kedjens längd 68 cm.
Hänge "Hämäläinen juhlakääty", kedjens längd 60 cm.
Örhängen "Aurinkoleijona", längd 2,5 cm.
Originallådor.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
150 EUR