Även bla "Sagan om fiskarpojkens resa till det underbara slottet" av Erik Arosenius, Stockholm 1916, "Olles skidfärd" av Elsa Beskow. Illustrerade. Kartongband.
Slitage, fläckar, skador, ej genomgångna.