VÄGGUR, urtavla märkt Jacob Keok, Stockholm, 17/1800-tal.
Bemålad med bronserade detaljer. Dekor av bland annat fascesstav och facklor. Arabiska siffror på urtavla. Höjd 66, bredd 33cm. Ett lod finns. Nyckel finns.
Slitage. Sprickor. Skador. Färgbortfall. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.