BÖCKER, 8 vol, "Signums Svenska Kulturhistoria", bl a 2009.

Medeltiden, Renässansen, Storhetstiden, Frihetstiden, Gustavianska tiden. Karl Johan tiden, 1900-talet, Det moderna genombrottet.

Obetydligt slitage.

Utropspris
1 500 SEK