SKEPPSKRONOMETER, Matthew Norman, Schweiz, 1980-tal.

Mahognyask, quartz, mässing, vit urtavla med romerska siffror. Märkt på urtavla. Mått på ask 17,5 x 17,5 17,5 cm.

Slitage. Ej funktionstestad.

Proveniens

Enligt uppgift från Lindbergs Ur, 1980-tal.

Utropspris
2 500 SEK