ARMBANDSUR, herr, Rolex, Datejust, Oysterquartz, stål. Omkr 1978.

Blå urtavla, datum, safirglas, diameter ca 35mm. Refnr 17000, serienummer enligt certifikat 5237487. Stålband, viklås, omkrets 19cm. Certifikat och box finns.

Slitage. Urtavla med skador på fosfordetaljer. Glas med nagg och enstaka repor. Ej funktionstestad.

Producerad mellan 1977-2001.

Utropspris
15 000 SEK