BOK, "Svenska Fruktsorter", Phil-Eriksson, PA Norstedt & Söners Förlag Stockholm 1924.
Svenska fruktsorter i färglagda avbildningar. 50 äpplen, 25 päron, 10, körsbär, 15 plommon. Andra upplagan, halvfranskt band. Med dedikation på försättsbladet "Till vännen D. Gihl från Axel Phil".
Slitage, ej genomgången. Kasett med skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.