Även "Wood´s views in London, Westminister and The Vicinities", London, "The Queens London" London 1899. Illustrerade. Helband resp halvfranskt skinnband.
Slitage, den sistnämnda boken med skador på bandet, ej genomgångna.
Arne Nilssons samling, Sandviken.