BOK, "Episcoposcopia Sviogothica... " 2 delar i en vol, av AO.Rhyzelius, Linköping 1752.

Graverad porträttplansch föreställande författaren, titeln i svart och rött. Halvfranskt skinnband.

Slitage, skador på bokbandet, ej genomgången.

Proveniens

Arne Nilssons samling, Sandviken

Utropspris
1 500 SEK