Illustrerad. Sista vol: "Nya Journalisten eller Utvalda Samlingar.." Örebro 1808. "Svenska Parnassen för år 1784 resp 1785 jan-jun", 2 vol, Stockholm 1784-85. Halvfranska skinnband.
Slitage, ej kompletta sviter, smärre hörnskador på bokbanden, ej genomgångna.