COLLIER, silver och korall, troligen 1900-talets andra hälft.
Kedja av koraller i olika former och storlekar, silverarbete i form av bla and blad. Hänge med snidad koraller i form av blommor och blad i silver. Hänge längd ca 5. Längd kedja ca 55.
Slitage. Sprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.