BOKVERK, vol I-II, "Travelling Sketches in Russia and Sweden during the years 1805...1808" av Robert Ker Porter, London 1813.

Rikt illustrerade med bla några handkolorerade planscher, sentida kartongband.

Slitage, repor och smärre hörnskador på banden, ej genomgångna.

Proveniens

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Utropspris
5 000 SEK