Rödbrun botten med polykrom medaljong, hörnornament, palmetter, arabesker och blom- och växtslingor. Benvit huvudbård med palmett-, arabesk- och blomranka.
Ställvis något slitage, smärre fläckar, lagningar. Långsidorna med smärre trampveck.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.