KOKBÖCKER, 2 vol, bla "Kok-konsten som vetenskap och konst..." av Ch. Em. Hagdahl, Stockholm 1896.

Halvfranskt skinnband, präglad och förgylld dekor.
Även "Hagdahls mindre Kokbok", Stockholm 1908. Rött helband av klot.

Slitage, ej genomgångna.

Proveniens

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Utropspris
1 500 SEK