Urtavla märkt Rolex Orchid, bakboett med rolexkrona, otydl serienr 450...?. Guldfärgad urtavla, glas, diam 16mm. Band, double, möjl senare, omrk 16,5.
Ej funktionstestad. Kraftigt slitage. Nagg och repor på glas. Krackelyr och fläckar på urtavla. Armband med kraftigt slitage och bucklor.