Smycken
344394

ARMBAND, 18k vitguld med smaragder tot ca0,90ct o briljantslipade diamanter tot ca0,80ct. Vikt 13,8g.

Lätt välvd länk med infattade briljantslipade smaragder 7st samt diamanter 8 st. Halvstelt. L 17,5. Kvalitet på diamanter ca Top Wesselton- Wesselton (F-H)/ VS.

Mindre bruksslitage.

Proveniens

Enligt uppgift inköpt hos Hovjuvelerare Gunnar Fahlström, Stockholm, 1980-tal.

Utropspris
15 000 SEK