BOK, "Åtskillige Anmärkningar öfwer thessa tiders Astrologiska...Prognostiker/Spådomar.." av Magnus Gabriel von Block, Linköping 1708.
Med gravyr och utvikbar plansch. Halvfranskt skinnband från 1800-talet.
Slitage, ej genomgången.
Proveniens
Arne Nilssons samling, Sandviken.