Allmoge
342711

SKÅLAR, 6 st, rödlera och trä, 1800 och 1900-tal.

Träskålar 3 st, l 17-33.
Lerskålar 3 st, diam. 23 -28. Bl.a. KESKIS stämpel i massan.

Slitage, skador, maskstungna.

Utropspris
150 EUR