Fäste av förgylld mässing med pärlemorklädd kavel. Stukatklinga. Med lilla riksvapnet. Balja märkt "Milit. Ekip. Akt. Bolaget". Skydd i läder. Tot L 99.
Slitage. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.