Väckarur sk "Kodak väckarur", Bavaria, 1930-tal, brunt konstläder fodral, h (öppen) 9. Reseur/Väckarur, Eterna, fickur, stål, diam 52mm, liten sekundvisare, mineralglas, konstläderfodral medföljer. Damur, ankargång, emaljurtavla, liten sekundvisare, plastglas, två guldboetter, diam 33mm.
Bavaria med skadad uppdragsfunktion. Skadad flourescens, slitage på fodral. Eterna, slitage, repor, fyllnad i siffror med skador, fodral med slitage och fläckar, slitet urverk. Fickur med slitage, bucklor, repor. Ej funktionstestade.