Smal silverkant på vit glasyr. 11 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 3 div uppläggningsfat, 2 div skålar, soppskål med lock, såsskål, 12 kaffekoppar på fat, 11 assietter, kaffekanna, sockerskål med lock, gräddkanna.
Obetydligt bruksslitage. En kantnagg på gräddsnipa, smärre dekorslitage.