SERVIS, 68 delar. Porslin, Rosenthal "Studio-linie".

Smal silverkant på vit glasyr. 11 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 3 div uppläggningsfat, 2 div skålar, soppskål med lock, såsskål, 12 kaffekoppar på fat, 11 assietter, kaffekanna, sockerskål med lock, gräddkanna.

Obetydligt bruksslitage. En kantnagg på gräddsnipa, smärre dekorslitage.

Utropspris
2 000 SEK