På korrespondenskort med arvfurstlig krona och tack för deltagandet i sorgen efter Prinsessan Sibyllas bortgång 1972. Bladstorl 14,5 x 10. Vikbart tackkort med fototryck föreställande Prinsparet Bertil och Lilian, sign. 29 x 10. Originalkuverten från Hovstaterna medföljer.
Smärre slitage, obetydliga fläckar.