PAN var en av Tysklands viktigaste tidsskrifter för utvecklingen av stilen jugend i Berlin mellan 1895-1900, utgiven av Otto Julius Bierbaum och Julius Meier-Graefe. Tidsskrifterna innehåller originaletsningar och färgbilder. 38x30.
Ej genomgångna. Slitage, smärre skador.
Ian Hellströms samling.