FÅTÖLJ med PALL, Howard modell, 1900-tal.

Helstoppad med lös sittdyna, svarvade ben med hjultrissor. Fotpall med lös dyna. Vegetativt mönstrat tyg i rött, svart och gräddvitt.

Slitage. Hål i tyget. Smuts. Grövre slitage på armstöd.

Utropspris
6 000 SEK