Allmoge
330164

BONADSMÅLNING, Småland, 1800-talets första hälft.

Religiöst motiv med skrift och figurer. 56 x 180.

Slitage. Ej komplett. Uppklistrad på duk och pannå. Fransiga kanter. Färgbortfall. Lagning.

Utropspris
4 500 SEK