Smycken
326482

ÖRHÄNGEN, guld 18K, Åbo 1888, samt KED med KAMÉ-HÄNGE, guld 18K, Åbo. Vikt tot. ca 7,5 g.

Örhängen, Wilhelm Pettersson, Åbo 1888. L 3,5.
Ked med emaljerat lås, Olof Robert Lundgren, Åbo. L 44.
Kamé med otydliga guldstämplar (guldtestad 18K).

Bruksslitage, bucklor, tennlagningar.

Utropspris
200 EUR