BÖCKER, 65 delar, "Samlade skrifter", 1910/20-tal. "August Strindbergs Brev", 1960/70-tal. August Strindberg.

"Samlade skrifter", 55 band. "August Strindbergs Brev", 9 band. Utgivna av Albert Bonniers förlag. "Mannaår och ålderdom", Whalströms och Widstrand, 1960-tal, medföljer.

Slitage. Ej genomgångna.

Utropspris
2 000 SEK