BORDSUR, "Atmos", Jaeger-LeCoultre.1900-talets andra hälft.

Mässing och glas. Blåmelerad boett samt sidostycken. Urtavlan märkt Atmos Jaeger-LeCoultre, Thirteen (13) Jewls, Swiss 540. Undertill märkt Cal 540, Jaeger Le-Coultre, Swiss made, Metal. H 23. Nyckel finns.

Bruksslitage.Ej funktionstestad.

Utropspris
6 000 SEK