SERVIS, 52 delar, porslin, "Blå Eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand.
12 tallrikar, 10 assietter, 6 skålar, 7 mindre kaffekoppar med fat (4 fat medföljer), 6 större kaffekoppar med fat (2 fat medföljer), kaffekanna, gräddkanna, 3 uppläggningsskålar, 2 äggkoppar, 4 uppläggningsfat i olika storlekar, 5 tefat medföljer.
Bruksslitage. Sprickor. Smärre krackelerad. Nagg.