Cirkelformad dekor av fartyg på redden och gatuscen. Signerade. 30 x 30. Paneler, 3 st. Broderad polykrom dekor av fåglar och symboler. 168 x 98 (sammanfogad). 164 x 50. Broderi med blommor och kolibri. 50 x 50. Stuvbitar, siden med tryck, 70 x 60, 70 x 80, 70 x 115.
Slitage. Fläckar. Ej fållade.